Informacje od Rady Rodziców

Drodzy Rodzice,

Osoby, które się zgłaszają do Rady Rodziców, biorą na siebie odpowiedzialność za zapewnienie udanego roku przedszkolnego dla wszystkich dzieci.

Mamy pod opieką Wasze pieniądze, które powierzacie Nam z myślą o szczęściu dziecka.

Robimy to z dobrej woli i poświęcamy prywatny czas na organizację wydarzeń i rozplanowanie wydatków w sposób jak najbardziej korzystny.

Niemniej jednak, każdy rodzic może w jakiś sposób pomóc lub podpowiedzieć fajny pomysł.

Kontakt do Rady Rodziców: ps2radarodzicow@gazeta.pl

Założenia i plany

  1. DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ – co roku Rada Rodziców wręcza drobny upominek dla każdego pracownika przedszkola w imieniu wszystkich Rodziców i Dzieci.
  2. MIKOŁAJKI – wszystkie dzieci otrzymują paczkę mikołajkową. Dodatkowo dzieci, które mają opłaconą całą składkę, otrzymują voucher do wykorzystania w Sali Zabaw. Jest to idealna okazja aby umówić się większą grupą i spotkać się poza przedszkolem, do czego serdecznie zachęcamy.
  3. BAL KARNAWAŁOWY – Rada Rodziców od jakiegoś czasu postanowiła urozmaicić imprezę taneczną dodatkowym widowiskiem. W tym roku planujemy coś wyjątkowego.
  4. WYCIECZKA  Z OKAZJI DNIA DZIECKA – Najważniejsze wydarzenie w roku przedszkolnym. Dzieci jadą autokarami do wybranego miejsca gdzie mają ognisko i kiełbaski. Jest to najbardziej oczekiwana chwila przez Nasze Dzieci. Na wycieczkę jadą tylko dzieci, które mają opłaconą całą składkę.  
  5. FESTYN RODZINNY – Jest organizowany przez Pracowników przedszkola, którzy poświęcają swój wolny czas. Tego dnia przychodzą całe rodziny z dziećmi. Rada Rodziców wspiera organizację tego wydarzenia i funduje takie rzeczy jak lemoniada, płyn do baniek mydlanych itp. Tu zachęcamy rodziców aby uruchomili swoje znajomości i zaproponowali swoje wsparcie.
  6. DZIECI ODCHODZĄCE Z PRZESZKOLA –  Rada Rodziców co roku przeznacza pewną kwotę na wartościową książeczkę, dyplom i drobny gadżet. Jest to wydatek kontynuowany rok w rok, aby każde dziecko miało tak samo miłe zakończenie. 
  7. INNE WYDATKI – wszystko zależy od ilości wpłat. Mamy ogrom pomysłów, które tylko czekają na realizację. Możemy zaprosić jakieś zwierzątka na przedszkolny plac aby dzieci mogły się z nimi pobawić. Organizujemy zbiórki np. nakrętek lub innych rzeczy.

Wspieramy każdy ciekawy pomysł np. konkursy przedszkolne. 

  • PLAC ZABAW I PRZEDSZKOLE – staramy się dofinansowywać Przedszkole aby dzieci miały coraz ciekawszy plac zabaw jak również przyjemne spędzanie w nim czasu do końca edukacji przedszkolnej.

Składka na Radę Rodziców jest dobrowolna ale jakże istotna dla dzieci. Proszę pomyśleć o swoich dzieciach i być fair w stosunku do innych. Pamiętajmy, że przedszkole ma coraz mniej pieniędzy, które może przeznaczyć na atrakcje i wydarzenia.

Wszystkie informacje udostępniamy na tablicy ogłoszeń, stronie internetowej przedszkola oraz na grupach facebookowych, do których można dołączyć jeśli ktoś tego jeszcze nie zrobił.

Podsumowanie wydatków z poprzedniego roku jest wywieszane na tablicy ogłoszeń dla Rodziców, która wisi w szatni na samym końcu.

Z poważaniem,
Rada Rodziców.

«
»
Skip to content