Informacje od Rady Rodziców

Materiały edukacyjne - Przedszkole Samorządowe Nr 2 Pod Słonkiem w Białymstoku

Drodzy Rodzice,

Osoby, które się zgłaszają do Rady Rodziców, biorą na siebie odpowiedzialność za zapewnienie udanego roku przedszkolnego dla wszystkich dzieci.

Mamy pod opieką Wasze pieniądze, które powierzacie Nam z myślą o szczęściu dziecka.

Robimy to z dobrej woli i poświęcamy prywatny czas na organizację wydarzeń i rozplanowanie wydatków w sposób jak najbardziej korzystny.

Niemniej jednak, każdy rodzic może w jakiś sposób pomóc lub podpowiedzieć fajny pomysł.

Kontakt do Rady Rodziców: ps2radarodzicow@gazeta.pl

Założenia i plany

  1. DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ – co roku Rada Rodziców wręcza drobny upominek dla każdego pracownika przedszkola w imieniu wszystkich Rodziców i Dzieci.
  2. MIKOŁAJKI – wszystkie dzieci otrzymują paczkę mikołajkową. Dodatkowo dzieci, które mają opłaconą całą składkę, otrzymują voucher do wykorzystania w Sali Zabaw. Jest to idealna okazja aby umówić się większą grupą i spotkać się poza przedszkolem, do czego serdecznie zachęcamy.
  3. BAL KARNAWAŁOWY – Rada Rodziców od jakiegoś czasu postanowiła urozmaicić imprezę taneczną dodatkowym widowiskiem. W tym roku planujemy coś wyjątkowego.
  4. WYCIECZKA  Z OKAZJI DNIA DZIECKA – Najważniejsze wydarzenie w roku przedszkolnym. Dzieci jadą autokarami do wybranego miejsca gdzie mają ognisko i kiełbaski. Jest to najbardziej oczekiwana chwila przez Nasze Dzieci. Na wycieczkę jadą tylko dzieci, które mają opłaconą całą składkę.  
  5. FESTYN RODZINNY – Jest organizowany przez Pracowników przedszkola, którzy poświęcają swój wolny czas. Tego dnia przychodzą całe rodziny z dziećmi. Rada Rodziców wspiera organizację tego wydarzenia i funduje takie rzeczy jak lemoniada, płyn do baniek mydlanych itp. Tu zachęcamy rodziców aby uruchomili swoje znajomości i zaproponowali swoje wsparcie.
  6. DZIECI ODCHODZĄCE Z PRZESZKOLA –  Rada Rodziców co roku przeznacza pewną kwotę na wartościową książeczkę, dyplom i drobny gadżet. Jest to wydatek kontynuowany rok w rok, aby każde dziecko miało tak samo miłe zakończenie. 
  7. INNE WYDATKI – wszystko zależy od ilości wpłat. Mamy ogrom pomysłów, które tylko czekają na realizację. Możemy zaprosić jakieś zwierzątka na przedszkolny plac aby dzieci mogły się z nimi pobawić. Organizujemy zbiórki np. nakrętek lub innych rzeczy.

Wspieramy każdy ciekawy pomysł np. konkursy przedszkolne. 

  • PLAC ZABAW I PRZEDSZKOLE – staramy się dofinansowywać Przedszkole aby dzieci miały coraz ciekawszy plac zabaw jak również przyjemne spędzanie w nim czasu do końca edukacji przedszkolnej.

Składka na Radę Rodziców jest dobrowolna ale jakże istotna dla dzieci. Proszę pomyśleć o swoich dzieciach i być fair w stosunku do innych. Pamiętajmy, że przedszkole ma coraz mniej pieniędzy, które może przeznaczyć na atrakcje i wydarzenia.

Wszystkie informacje udostępniamy na tablicy ogłoszeń, stronie internetowej przedszkola oraz na grupach facebookowych, do których można dołączyć jeśli ktoś tego jeszcze nie zrobił.

Podsumowanie wydatków z poprzedniego roku jest wywieszane na tablicy ogłoszeń dla Rodziców, która wisi w szatni na samym końcu.

Z poważaniem,
Rada Rodziców.

«
»
Skip to content