Bezpieczeństwo ważna rzecz – Grupa Czerwona

Dzieci bawią się i uczą podczas zajęć - Przedszkole Samorządowe Nr 2 Pod Słonkiem w Białymstoku

W ciągu tego tygodnia koncentrujemy się na tematyce 'Bezpieczeństwo – rzecz ważna’. Razem z dziećmi odkrywamy, co oznacza być bezpiecznym, oraz jakie działania podejmować, aby utrzymać nasze bezpieczeństwo.

Omawiamy, jak bezpiecznie poruszać się po chodniku i jak przejść przez drogę do przedszkola z uwagą na wszelkie zasady. Dzieci uczą się również, co robić w sytuacji, gdy się zgubią w sklepie, oraz jakie zachowania są niewskazane w domu, aby zachować bezpieczeństwo.

Nauka o tym, że obcy ludzie mogą być niebezpieczni, stanowi istotną część naszych zajęć, a także uczymy, jak należy się zachować podczas burzy. Dzieci dowiadują się o tym, że czerwony kolor może sygnalizować zagrożenie, a my dyskutujemy, czy można samemu zrywać i jeść wszystkie czerwone owoce.

Jednym z ważnych elementów edukacji jest poznanie numerów alarmowych oraz nauka, jak przekazywać wiadomości służbom ratunkowym, takim jak policja czy straż pożarna. Naszym celem jest zwiększenie świadomości i umiejętności dzieci z zakresu bezpieczeństwa.

«
»
Skip to content