Deszczowa muzyka – Grupa Czerwona

Dzieci bawią się na zajęciach prowadzonych przez studentów UwB - Przedszkole Samorządowe Nr 2 Pod Słonkiem w Białymstoku


W ostatnich dniach nasza grupa skupiła się na temacie „Deszczowa Muzyka” w ramach kręgu tematycznego. Podczas zajęć dydaktycznych podejmowaliśmy różnorodne działania, które miały na celu wszechstronny rozwój przedszkolaków.

Ćwiczenia artykulacyjne skierowane były na poprawę wymowy, rozwijając jednocześnie umiejętności artykulacyjne dzieci. Działania plastyczne stanowiły nie tylko twórcze wyrażenie się, ale także wsparcie dla rozwoju i usprawniania motoryki ręki.

Podczas zajęć zwracaliśmy uwagę na panowanie nad emocjami, ucząc dzieci kontrolowania ich podczas oczekiwania na swoją kolej oraz kładąc nacisk na respektowanie praw innych i współdziałanie w zabawach.

Zabawy z wodą i doświadczenia z różnymi substancjami dostarczyły dzieciom fascynujących doświadczeń związanych z obiegiem wody w przyrodzie.

W ramach rozwijania umiejętności matematycznych i literowych dzieci poznały liczbę „5” oraz literę „K”. Ponadto, obchodziliśmy Dzień Jeża (10 listopada), poznając ciekawostki związane z tym zwierzęciem.

W tym samym dniu, 10 listopada, odśpiewaliśmy hymn Polski, co związane było z obchodami święta narodowego – 11 listopada. Nasze zajęcia nie tylko rozwijały konkretne umiejętności, ale także kształtowały postawy społeczne i patriotyczne.

«
»
Skip to content