Krąg tematyczny tygodnia – Płynie Wisła płynie (Grupa Czerwona)

Bawiące się dzieci w ogrodzie przedszkolnym - Przedszkole Samorządowe Nr 2 Pod Słonkiem w Białymstoku

W fascynującym kręgu tematycznym tego tygodnia, Grupa Czerwona wyruszyła na barwną podróż po Polsce. Dzieci, pełne entuzjazmu, biorą udział w różnorodnych zabawach ruchowych, zarówno w sali, jak i na świeżym powietrzu, rozwijając przy tym swoje zdolności motoryczne.

W trakcie tygodnia maluchy angażują się również w tworzenie albumu, który jest swoistym oknem do większych miast Polski. Praca z nożyczkami staje się nie tylko zabawą, ale także sposobem na rozwijanie sprawności manualnej.

Nadrzędnym celem tego cyklu zajęć jest kształtowanie świadomości narodowej i dumy z bycia Polakiem. Poprzez śpiew piosenek ojczystych oraz rytmizację tekstu, dzieci poszerzają swoją wiedzę na temat Polski, poznając granice, sąsiadów, główne rzeki, morza i miasta.

Podczas tego tygodnia maluchy odkrywają także fascynujący świat legend związanych z miastami, takimi jak Warszawa, Kraków czy Poznań. Wprowadzenie do mapy fizycznej Polski rozbudza ich ciekawość geograficzną.

W piątek dzieci czeka teatrzyk, co z pewnością będzie doskonałym zwieńczeniem pełnego wrażeń tygodnia. To czas, kiedy najmłodsi uczestnicy przedszkolnych zajęć mogą jeszcze bardziej wszechstronnie rozwijać swoje zdolności i czerpać radość z nauki.

«
»
Skip to content