Kraina mrozu i śniegu – Grupa Czerwona

Dzieci uczestniczą w zajęciach - Przedszkole Samorządowe Nr 2 Pod Słonkiem w Białymstoku

Zanurzeni w fascynującym świecie literatury z tematyką polarną, dzieci nie tylko zdobywają wiedzę o Antarktydzie i Arktyce, ale także rozwijają swoje zdolności motoryczne i kreatywność.

Podczas zajęć dzieci zgłębiają tajniki geografii, poznając położenie Antarktydy i Arktyki na kuli ziemskiej. Ciekawią się zwierzętami, które przystosowały się do surowych warunków życia w tych obszarach, poszerzając swoją wiedzę o różnorodności fauny polarnych krain.

Aktywność fizyczna odgrywa kluczową rolę w codziennym życiu przedszkolaków. Dzieci rozwijają motorykę dużą i małą poprzez różnorodne ćwiczenia usprawniające ręce. Poprzez zabawę, naukę równowagi oraz uczestnictwo w gimnastyce, maluchy w naturalny sposób rozwijają swoje umiejętności ruchowe.

Piosenki stanowią ważny element edukacyjny i artystyczny. Uczestnictwo w śpiewaniu utworu „Cztery półki” nie tylko rozwija zdolności muzyczne, ale również umożliwia dzieciom wykonanie układu choreograficznego, co sprzyja integracji ruchowej.

Wspólna zabawa na placu przedszkolnym to doskonała okazja do interakcji społecznej i rozwijania umiejętności współpracy. Dzieci uczą się korzystać ze sprzętu terenowego w bezpieczny sposób, rozwijając zarazem swoje zdolności fizyczne.

W kolorze czerwonym, zgodnym z tematem święta zakochanych, dzieci wnoszą do przedszkola dodatkową radość i kolor, tworząc wyjątkową atmosferę 14 lutego.

«
»
Skip to content