Morskie przygody – Grupa Czerwona

Dzieci uczestniczą w zajęciach rytmicznych - Przedszkole Samorządowe Nr 2 Pod Słonkiem w Białymstoku

Nasza grupa Czerwona wyruszyła w morskie przygody, odkrywając fascynujący świat oceanów i wszystko, co z nimi związane. Po pierwsze, zgłębialiśmy tajniki oceanografii, poznając różne akweny wodne oraz żyjące w nich stworzenia. Dzieci miały okazję dowiedzieć się o rekreacyjnych możliwościach, jakie oferuje światowy ocean, oraz zrozumieć znaczenie zrównoważonego korzystania z jego zasobów, takich jak rybołówstwo.

Nasi młodzi odkrywcy nie ograniczali się tylko do poznawania fauny i flory morskiej. Zajęliśmy się również historią piratów, poznając ich niezwykłe opowieści i śledząc ich śladami przez morskie szlaki. Wzbogaciliśmy naszą wiedzę o największych oceanach naszego globu, korzystając z interaktywnego globusa.

Podczas zajęć nie brakowało również aktywności ruchowych i kreatywnych. Dzieci doskonaliły umiejętności rozwiązywania łamigłówek i labiryntów, co stymulowało ich myślenie analityczne i syntetyczne. Ponadto, uczestniczyliśmy w zabawach ruchowych, podczas których dzieci mogły wyrażać się poprzez gesty, ruchy i odgrywanie ról, jak piraci na pełnych morzach.

Bezpieczeństwo naszych małych żeglarzy było dla nas priorytetem, dlatego uczymy się także zasad bezpieczeństwa w pobliżu akwenów wodnych.

Przygotujmy się na każdą ewentualność, dbając o odpowiedni ubiór, szczególnie teraz, gdy aura staje się coraz chłodniejsza. Dzięki temu dzieci mogą cieszyć się swobodą i bezpieczeństwem podczas naszych zabaw w ogrodzie przedszkolnym.

«
»
Skip to content