W świecie emocji – Grupa Czerwona

Dzieci wykonują powierzone zadanie przy stołach w sali przedszkolnej - Przedszkole Samorządowe Nr 2 Pod Słonkiem w Białymstoku

Podsumowanie Tygodnia – Emocje, Motoryka, i Zabawy Ruchowe

W minionym tygodniu skupiliśmy się na fascynującym temacie emocji i uczuć. Dzieci rozwijały umiejętność werbalizacji swoich uczuć, potrafiąc precyzyjnie określić, co aktualnie przeżywają. To ważne doświadczenie wspomaga budowanie świadomości emocjonalnej.

W ramach ćwiczeń motoryki małej zajmowaliśmy się grafomotoryką, przeliczaniem i utrwalaniem cyfr. Ponadto, utrwalamy znaki graficzne poznanych głosek: a, o, u, e, m, d, k. W trakcie zajęć nie tylko rozwijamy zdolności pisarskie, ale również rozwijamy spostrzegawczość i koncentrację.

Regularnie uczestniczymy w zajęciach rytmicznych, które nie tylko dostarczają radości, ale także wpływają na rozwój zdolności muzycznych. Również ćwiczymy sprawność ruchową, a na świeżym powietrzu przewietrzamy się i aktywnie biegamy.

Prosimy o odpowiedni ubiór, dostosowany do warunków pogodowych, gdyż często wychodzimy, by cieszyć się ruchem na świeżym powietrzu.

«
»
Skip to content