Wielkanoc w przedszkolu – Grupa Żółta

Bawiące się dzieci na dywanie przedszkolnym - Przedszkole Samorządowe Nr 2 Pod Słonkiem w Białymstoku

Wielkanoc to dla naszego przedszkola nie tylko czas przygotowań do świąt, ale także okazja do odkrywania bogatej symboliki i tradycji towarzyszących temu wyjątkowemu czasowi. Przedszkolaki z fascynacją uczą się o znaczeniu baranka wielkanocnego oraz innych symboli świątecznych, zacierając granice między zabawą a nauką.

W ramach naszych zajęć dzieci własnoręcznie wykonały urocze baranki wielkanocne, pełne radości i kreatywności. Każdy krok w tworzeniu tych ozdób był dla nich nie tylko sposobem na wyrażenie swojej wyobraźni, ale także szansą na poznanie tradycji i symboliki Wielkanocy.

Nie tylko rękodzieło było w centrum naszych działań. Dzieci aktywnie uczestniczyły również w zabawach i ćwiczeniach fizycznych, doskonaląc swoją formę w pokonywaniu toru przeszkód. Ta aktywność nie tylko pozwoliła im spędzić czas wesoło i aktywnie, ale także pomogła im w rozwijaniu sprytu i zręczności, które przydadzą się podczas pomocy rodzicom w przygotowaniach do świąt.

W naszym przedszkolu Wielkanoc to nie tylko czas oczekiwania na zajączka i prezenty, ale także okazja do uczenia się, tworzenia i dzielenia się radością z innymi. Każde dziecko ma szansę poczuć się ważne i docenione, a każdy dzień w przedszkolu to nowa możliwość odkrywania czarów świątecznej tradycji.

«
»
Skip to content