Wiosno gdzie jesteś – Grupa Czerwona

Siedzące dzieci przy stole i wykonują pracę plastyczną - Przedszkole Samorządowe Nr 2 Pod Słonkiem w Białymstoku


Wiosenna atmosfera w grupie Czerwona rozkwita pełnym blaskiem! Nasze przedszkolaki odkrywają tajniki wiosny z radością i zaciekawieniem. Zanurzają się w świecie zwiastunów wiosny, zgłębiając obrzędy ludowe związane z pożegnaniem zimy i powitaniem nowej pory roku.

Poznanie pojęć takich jak „zwiastuny wiosny”, „w marcu jak w garncu” czy „kapryśna pogoda” wzbogaca ich rozumienie otaczającego świata. Nasze małe ogrodniki z pasją zakładają hodowlę na parapecie, gdzie z niecierpliwością oczekują na pierwsze zielone pędy. Sialiśmy słoneczniki, dzielżany, kosmosy i dziwaczki, które wkrótce ujrzą światło dzienne w ogrodzie przedszkolnym.

Nie tylko zajęcia teoretyczne, ale także praktyczne eksperymenty wprowadzają dzieci w fascynujący świat wiosny. Razem śpiewamy piosenki o budzącej się przyrodzie, uczymy się zwyczajów ludowych i pielęgnujemy naszą małą hodowlę. To prawdziwa uczta dla zmysłów i duszy, pełna radości, nauki i wspólnych doświadczeń.

Nie zapominamy również o umiejętnościach matematycznych. Przeliczając elementy w zakresie od 1 do 10 lub 20, dzieci uczą się liczyć i rozpoznawać liczby, co stanowi ważny krok w ich rozwoju poznawczym.

Nie zapominamy również o zdrowiu i prawidłowej postawie ciała. Poprzez różnorodne ćwiczenia, dzieci uczą się dbać o swoje ciało, kształtując prawidłową postawę i rozwijając świadomość ciała.

«
»
Skip to content