W podróż wyruszamy – Grupa Czerwona

Dzieci uczestniczą w zajęciach - Przedszkole Samorządowe Nr 2 Pod Słonkiem w Białymstoku

W tym tygodniu Grupa Czerwona wyruszyła w fascynującą podróż do odległych zakątków świata. Dzieci miały okazję poznać specyficzne kultury i tradycje ważnych krajów takich jak Afryka, Australia, Japonia i Indie. Te zajęcia nie tylko rozwijają ciekawość świata, ale również poszerzają wiedzę na temat ludzi zamieszkujących te różnorodne kontynenty.

Podczas naszych zajęć doskonalimy percepcję wzrokową i słuchową, ucząc się odtwarzać różne rytmy. Pracujemy nad usprawnieniem motoryki małej, co pomaga dzieciom w rozwijaniu precyzji ruchów rąk. Poznając ciekawostki ze świata zwierząt i ludzi, uczymy się szanować i rozumieć różnice kulturowe. Dzieci dowiadują się również, jak używać słów takich jak „więcej”, „mniej” i „tyle samo”, co pomaga im w logicznym myśleniu i klasyfikacji.

Podczas zajęć integrujemy się z rówieśnikami, uczymy się śpiewać piosenki i pląsy dziecięce, co dodatkowo wzmacnia naszą grupową więź.

Szczególne podziękowania kierujemy do Pana Leszka R., który odwiedził naszą grupę i zaprezentował swój zawód. Jego obecność zrobiła na nas ogromne wrażenie, a dzieci słuchały z zapartym tchem opowieści o pracy strażaka, taty Natalki. Pan Leszek przyniósł nawet bardzo ciężki sprzęt strażacki, co wywołało niesamowite emocje i zachwyt wśród przedszkolaków. Jesteśmy bardzo wdzięczni za tę inspirującą wizytę!

«
»
Skip to content