Innowacyjna Lekcja „Kodowanie na dywanie z robotem Photon” w Grupie Fioletowej

Bawiące się dzieci na dywanie przedszkolnym - Przedszkole Samorządowe Nr 2 Pod Słonkiem w Białymstoku

14 maja 2024 roku w naszej grupie odbyła się otwarta lekcja w ramach innowacji metodycznej „Kodowanie na dywanie z robotem Photon”. Podczas zajęć pt.: „Matematyka z Photonem” dzieci miały okazję zaprezentować swoje umiejętności matematyczne oraz zdolności logicznego myślenia.

Przedszkolaki z zaangażowaniem dodawały liczby w zakresie 10, porównywały je, używając znaków <, >, =, a także kodowały robota Photona zgodnie z instrukcjami nauczyciela. Zadania te były nie tylko świetną okazją do nauki matematyki, ale również do rozwijania umiejętności programowania i logicznego myślenia.

Rodzice, którzy mieli możliwość uczestniczenia w tych zajęciach, mogli zobaczyć, jak praca z Photonem wprowadza przedszkolaki do respektowania i przestrzegania reguł oraz zgodnej pracy w zespole. Dzieci świetnie radziły sobie z wyzwaniami, współpracując i wspólnie rozwiązując zadania, co przyczyniło się do jeszcze większego zaangażowania i entuzjazmu.

Dzięki takim innowacyjnym metodom nauczania, nasze przedszkolaki nie tylko zdobywają nowe umiejętności, ale także rozwijają się w duchu współpracy i wzajemnego szacunku. To była naprawdę wyjątkowa i inspirująca lekcja!

«
»
Skip to content